Івано-Франківськ

вул. Набережна ім. Стефаника, 87

вул. Івасюка, 11

050 546-35-16

098 254 57-83

if.kamin2010@gmail.com

Конвекційні камінні топки

Чавунна топка — це невід'ємна частина кожного дров'яного каміна, тому що саме в ній відбувається згорання палива. По всій Україні з кожним роком серед топок до камінів стають все більш популярними чавунні топки. Івано-Франківськ та Львів йдуть в авангарді використання цих технологій. 

Причина популярності чавунних топок в Івано-Франківську та Львові

Необхідно розглянути всі основні вимоги, які на сьогоднішній день висуваються до камінних топок. Основними показниками тут є: якість лиття, висока теплопровідність, різноманітні системи типу "вторинний допал" і "чисте скло", а також надійність, довговічність і міцність.

Найвищу безпеку експлуатації і тепловіддачу забезпечують чавунні топки закритого типу. Температура в них завдяки сучасним технологіям може досягати 700-800 градусів, а тому  матеріал, з якого зроблена топка, повинен володіти максимальноюу стійкістю при впливі дуже високих температур і мінімальним рівнем деформації.

Чавун — це спеціальний сплав заліза, вуглецю і різних добавок. Даний матеріал володіє набагато більшою теплоємністю і теплопровідністю, ніж легована сталь. Завдяки даній особливості, топки з чавуну нагріваються трохи довше, однак при цьому вони акумулюють тепло, а потім повільно його віддають навколишньому повітрю, в той час як сталеві топки швидко розігріваються і дуже швидко остигають. ККД топок з чавуну для камінів закритого виду сягає майже 80 %, а іноді і перевищує дане значення.

Чавунні топки до камінів та їх характеристики

Чавунні топки добре себе зарекомендували, працюючи як в економічному, так і інтенсивному режимі. Коефіцієнти розширення чавуну набагато менші, ніж аналогічні коефіціенети сталі, через що при досить високих температурах чавунні топки майже не схильні до будь-якої деформації. Власники подібної топки до камінів навряд чи зіткнуться з відомими проблемами перекошування дверей або появи тріщин навіть при дуже тривалому безперервному горінні. Такі топки не бояться і корозії.

У конструкціях чавунних топок, на відміну від сталевих, немає потреби застосовувати вогнетривку кераміку і комбінувати різноманітні матеріали . Топки до камінів з чавуну  дуже стійкі до прогоряння і досить довговічні. Не випадково, що компанії, які виробляють топки, надають повноцінні гарантії на терміни, які в два рази перевищують гарантійні зобов'язання на моделі зі сталі.

Сучасні топки підходять майже до будь-якого стилю і виду облицювання, вони досить прості в монтажі і дивно зручні при експлуатації. Чавунні топки поєднують надійність конструкції і високу якість з передовими технологіями — сучасною системою подвійного допалювання, легкодоступним пристроєм зольника і захистом скла від кіптяви. Виробники таких топок пропонують безліч як закритих, так і відкритих варіантів, які різняться за потужністю, розмірами і формою, що дозволяє без зусиль підібрати найоптимальнішу модель топки для фронтального або кутового каміна.